Pierwszy Polski Serwer Niusów dla Windows

Serwer Niusów jest programem umożliwiającym wymianę artykułów niusowych przy użyciu popularnego oprogramowania Internetowego między wieloma użytkownikami. Po uruchomieniu programu na wybranym komputerze pozostali użytkownicy (także na innych komputerach) mogą używać go do wymiany artykułów. W czytniku niusów należy podać internetowy adres wybranego komputera, pobrać grupy i artykuły. Czynności powtórzyć ... do skutku. :-)

Przetestowana współpraca z pozytywnym skutkiem z Forte Agentem, Outlook Expressem i Netscape Communicatorem. Aktualnie trwa sprawdzanie Gravity, Krn i Slrn z dość średnimi rezultatami.

Serwer obsługuje wymiatanie artykułów w sytuacji, kiedy nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca lub artykułów jest zbyt dużo. Z drugiej jednak strony dla każdego z ograniczeń wymuszających wymiatanie istnieje ograniczenie zapobiegające mu. Dla przykładu, jeśli mamy do czynienia z chwilowym brakiem miejsca na dysku prowokującym serwer do uwolnienia go przez skasowanie artykułów to artykuły są wymiatane dotąd, dopóki nie zostanie osiągnięta najmniejsza ich ilość. Dopiero gdyby serwer osiągnął ograniczenie zabezpieczające a nadal nie zwolnił wystarczającej ilości miejsca to artykuł nie zostanie przyjęty. Artykuły są wymiatane w kolejności od najstarszego do najmłodszego, biorąc pod uwagę, kiedy zostały przyjęte przez serwer.

Grupy tworzy się wysłając dowolny artykuł do niej.

UWAGA! Aktualna niekomercyjna wersja sama nie wymienia artykułów z sąsiednimi serwerami. Musisz to zrobić osobnym programem lub ... poczekać na lepsze czasy.

Cechą szczególną serwera jest udostępnianie czytnikom alternatywnej części w html'u nawet, jeśli oryginalny artykuł jej nie posiadał. Uzyskane formatowanie obejmuje między innymi cytowanie tagami wraz z innymi zaletami html'a

Serwer wspiera częściowo bardzo atrakcyjne rozszerzenie protokołu niusowego umożliwiające wyszukiwanie artykułów przy użyciu serwera (SEARCH) jak również inne popularne rozszerzenia takie jak (X)PAT, (X)HDR czy prawie standardowe już (X)OVER.


Do stworzenia wykorzystano


Podobne programyA tutaj znajdziesz serwis na temat niusów.